Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Білозуба гарна посмішка – дещо стереотипний атрибут краси. Але не можна не погодитися: при нагоді непогано блиснути не тільки почуттям гумору або ерудицією, а й красивими здоровими зубами. Адже на підсвідомому рівні кожен з нас мимоволі переймається симпатією до людини з широкою життєрадісною посмішкою. І навряд чи є кращий спосіб продемонструвати щирий інтерес до співрозмовника.

Але як же бути тим, кого природа не обдарувала «справжніми перлинами»? Або чиє життя наповнене не дуже корисними для здоров’я і краси зубів звичками? Наприклад, любов’ю до кави, шоколаду і сигарет, «завдяки» яким зуби покриваються пігментацією і «обростають» неестетичним нальотом? Сором’язливо прикривати рот долонею? Не варто! У будь-якому випадку на допомогу прийдуть сучасні технології професійного чищення зубів.

Air Flow: полірування під тиском

Досвідчені стоматологи рекомендують «заходити» на професійну чистку як мінімум раз на рік – навіть якщо вас нічого не турбує і зуби виглядають цілком пристойно. Але специфічний наліт, винуватцями освіти якого на поверхні зубної емалі є бактерії, рано чи пізно з’являється у всіх – навіть при використанні дорогих зубних паст – і з плином часу схильний тверднути. В цьому випадку професійна чистка зубів стає складніше і дорожче: для успішного результату знадобиться застосувати вже не одну, а кілька стоматологічних методик.

Освітлити емаль до її природного кольору і очистити зуби і міжзубні проміжки від бактеріального нальоту можна за допомогою технології Air Flow. Її переваги – простота виконання і ефективність результату. Півгодинна процедура повністю очищає темний наліт від кави, чаю, вина, сигаретних смол і інших забруднень, повертаючи зубам приємну гладкість і природний колір.

Суть методу Air Flow – в високошвидкісній подачі повітряно-водяного потоку зі спеціальними абразивними мікрочастинками через спеціальну форсунку прямо на забруднену поверхню емалі. Під тиском забруднення змиваються, і їх залишки разом зі слиною видаляються слиновідсмоктувачем. Потім для закріплення результату і запобігання чутливості емалі кожен зуб полірується і обробляється фторлаком або гелем.

Ультразвукова чистка: медичний «міні-перфоратор»

Але, якщо стоматолог, який проводить професійну чистку, вважатиме, що зубний наліт вже перетворився в камінь, і до ваших зубах потрібен більш грунтовний підхід, то перед Air Flow він може запропонувати скористатися ультразвуковим методом очищення. Метод полягає в знятті зубного каменю за допомогою спеціального апарату, що генерує ультразвукові хвилі. Різні насадки-наконечники, які лікар змінює в залежності від «ситуації» в ротовій порожнині, допомагають в таких випадках:

  • для зняття твердих «скам’янілостей» або м’яких зубних відкладень;
  • для «зачистки» пародонтальних «кишень» (кюретаж);
  • для підготовки зубів до протезування і т.д.

Ефект професійної ультразвукової чистки – наслідок подвійного впливу: власне ультразвукової хвилі і механічної вібрації насадки. А додаткова подача води в поєднанні з дією ультразвуку призводить до утворення мікропухирців, що сприяють розпушуванню відкладень і відділенню їх від емалі. На виході – звільнені від грубих відкладень зуби, які потім доводяться до повної досконалості за допомогою Air Flow, спеціальної полірувальної пасти і фторлака.