Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Поки деякі з нас з тремтінням згадують специфічний звук бормашини і всіляко відтягують момент навіть профілактичного відвідування дантиста, в стоматології відбувається одна революція за одною. Найрозвиненіша і динамічна галузь медицини сьогодні пропонує повний спектр рішення проблем пацієнта. Нинішня стоматологія – це наука, обладнана сучасними технологіями і здатна «повернути до життя» навіть самий безнадійний зуб, зробивши його міцним і бездоганно красивим.

Неминучі інновації торкнулися і самої неприємної для пацієнта процедури – лікування кореневих каналів. Пам’ятайте це болісне «видалення нерва» з неефективним знеболенням, яке довелося пережити, мабуть, кожному з нинішнього покоління 30-40-річних? Сьогодні лікування кореневих каналів – окрема галузь стоматології під назвою ендодонтія і сфера застосування новітньої стоматологічної розробки – дентального мікроскопа.

Сучасна ендодонтія: дивись в корінь!

До створення дентального мікроскопа лікарі працювали «з нервами» практично наосліп, з одним лише дзеркалом, і тільки досвід і талант стоматолога були його «провідниками» в звивинах кореневого каналу. Щоб усвідомити масштаби необхідної роботи, уявіть собі трубочку діаметром в один міліметр, з якої виходить безліч відгалужень-відростків – приблизно так виглядає один кореневий канал. Лікарю необхідно від верху до низу очистити його від інфікованої пульпи, промити антисептиком або стерилізувати за допомогою додаткового препарату і щільно, герметично запломбувати. При цьому один корінний зуб може мати 3-4 таких «трубочки», і ретельно обробити потрібно все. Тому що якщо лікування кореневих каналів проведено неякісно, ​​в перспективі розвинеться періодонтит (запалення оточуючих зуб тканин), і зуб доведеться видалити …

Саме тому дентальний мікроскоп і називають черговою революцією в стоматології: збільшення в 20-30 разів і хороше освітлення «операційного поля» дозволяє побачити і препарувати всі найдрібніші пошкодження структури зуба, всі вигини каналу, і вичистити інфіковану пульпу, зберігши максимальну кількість здорових тканин.

Згідно зі світовою статистикою, успіх лікування періодонтитів і пульпітів без мікроскопа складає лише 50% – іншими словами, в половині випадків зуб все-таки доведеться видалити. У той час як оптичне обладнання зі спеціальними мікроінструментами збільшують ефективність лікування каналів до 95%.

Як проходить лікування кореневих каналів з мікроскопом

Варто згадати, що ендодонтичне лікування каналів з мікроскопом – ще і цілком комфортна процедура. Пацієнт розташовується на зручному горизонтальному кріслі, а мікроскоп – на відстані близько 25 см від його особи. Препарований зуб з прилеглими тканинами відділяється від іншої частини ротової порожнини пацієнта спеціальним обмежувачем-коффердамом, і маніпуляції дантиста не заважають вільно дихати і ковтати слину.

Ендодонтичне лікування каналів включає їх механічну і медикаментозну обробку. Спочатку розширюється канал і видаляється інфікована пульпа і дентин, що вистилає стінки каналу, потім канали обробляються антисептиками. Якщо процес інфікування зайшов далеко, лікар закладає ліки для кращої стерилізації каналу. У цьому випадку буде потрібно кілька візитів до ендодонтії.

Показання для ендодонтичного лікування:

  • Пульпіт;
  • Періодонтит;
  • Кісти зубів, що утворилися після неякісної обробки каналу;
  • Ліквідація лікарських помилок і необхідність «переліковування» каналів.

Як правило, вартість лікування за допомогою мікроскопа вище, але і переваги сучасного підходу безперечні – тільки так можна виявити невидимі оку дефекти пломб, зубної емалі, вигини і особливості кореневих каналів, розгледіти і ліквідувати карієс в зародковій стадії.