Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Важко уявити, але гризти горіхи або лузати насіння після сорока – досить-таки ризиковане заняття. Адже саме в процесі накушування чогось твердого і відбувається поширена стоматологічна травма – перелом кореня зуба. Ледь помітний хрускіт – і про насіння, злаки, горіхи та інший раціон здорового способу життя доведеться надовго забути.

Втім, якщо зуб депульпований, то особливого болю при його переломі не буде – просто з часом ви помітите його рухливість, відчуєте дискомфорт при жуванні і зрозумієте: треба до дантиста.

Інша справа – важкі осколкові переломи, які утворюються після удару в обличчя або падінні. Тут помилитися неможливо, тим більше, що в цьому випадку зуб сильно хитається і болить, а ясна часто кровоточать. І ймовірність порятунку постраждалого зуба безпосередньо залежить від швидкого звернення до стоматолога. В іншому випадку не дивуйтеся ускладнень, серед яких такі небезпечні, як гнійний абсцес, періодонтит або запалення окістя.

Причини переломів кореня зуба

Крім травм і зловживання надтвердою їжею, є ще кілька можливостей здобути зубний перелом. І найсумніше, що це може статися навіть на прийомі у дантиста. Недосвідчений лікар здатний пошкодити зуб в процесі пломбування каналів або при встановленні штифта для подальшого протезування. Недостатня кваліфікація ортопеда – причина можливих переломів зуба під коронкою, висота і форма якої була обрана неправильно, внаслідок чого коронка піддавалася надмірному навантаженню.

Методи лікування перелому кореня зуба

Шанси на порятунок зуба залежать від виду перелому. Самий “сприятливий” в плані лікування – поздовжній розлом в середній частині кореня: в цьому випадку цілісність пульпи (м’якої частини зуба з кровоносними судинами, яка генерує тверді тканини зуба) не порушена, і є ймовірність, що пошкодження загоїться без хірургічного втручання. Для захисту зуба лікар використовує спеціальну капу або композитну шину, яка вбереже його під час відновлення.

У разі осколкових, косого або глибокого поздовжнього пошкодження хірургу доведеться повністю видаляти зуб, так як використовувати корінь, що розколовся для вкручування штифта і встановлення коронки вже неможливо. Після загоєння ранки можна буде провести протезування з використанням імплантату.

Якщо пацієнту “пощастило”, і пошкоджений лише один корінь в молярі або премолярів, хірургічне лікування направляється на порятунок здорової частини кореня і підготовці її в якості опори для протезування. Операція проводиться під анестезією. Для запобігання ускладнень за індивідуальною схемою призначаються антибіотики.

Діагностика перелому кореня

Діагностика пошкодження кореня завжди заснована на рентгенографічних дослідженнях: специфічних симптомів у цьому випадку немає. І тут як ніколи важливим є досвід і кваліфікація хірурга: навіть на знімку видно далеко не всі особливості травми. А адже в разі складного перелому важливо витягти кожен уламок, щоб запобігти розвитку запалення. І професійно підготувати “плацдарм” для майбутнього успішного протезування.