Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Викликати симпатію у оточуючих завжди приємно, і від білозубої привабливої посмішки сьогодні залежить багато – не тільки в особистому житті, а й у кар’єрі та бізнесі. Тому оточувати невтомною турботою буквально кожен зуб просто необхідно! Причому це стосується не тільки власних зубів, але і зубних протезів всіх видів. Встановити собі якісні імплантати– це ще не все: важливо зуміти зберегти функціональність і красу нових зубів, забезпечивши їм правильний догляд.

Правила догляду за порожниною рота після імплантації

В обов’язки будь-якої поважної стоматологічної клініки неодмінно входить контроль «дієздатності» імплантатів: наше завдання – моніторити стан кісткової основи імплантату і його положення в ній за допомогою рентгена.

Дуже бажано раз на півроку проводити професійну гігієну порожнини рота – в ній потребують не тільки зуби, що дісталися від природи, а й їх штучні «колеги». Адже бактерії чудово розмножуються серед залишків  їжі, що застрягла між зубами і з однаковим ентузіазмом утворюють зубний наліт як на «рідній» зубній емалі, так і на металокерамічній або цирконієвій коронці. І хоча карієс вам тепер не загрожує, але переімплантит – запалення прилеглих до імплантату м’яких тканин – здатний в буквальному сенсі підточити імплантат, викликавши його відторгнення.

Крім того, лише професіонал зуміє очистити супраструктуру імплантату – т.зв. абатмент, на якому утримується коронка. Це знижує ймовірність запалення ясен в області головки імплантату і сприяє довговічності всієї конструкції.

Домашній арсенал догляду за імплантатами

Ну а в проміжках між професійними чищеннями зубного ряду доведеться докласти власні зусилля з підтримки гігієни порожнини рота. Ваша зубна щітка повинна бути пружною, але досить еластичною, щоб «добиратися» в усі затишні місця. Звикайте приділяти час кожному зубу і кожній коронці, очищаючи їх зовні і зсередини вимітаючими рухами зверху вниз. Не нехтуйте антисептичними засобами і спеціальними ополіскувачами для профілактики запалення ясен. Як правило, і в них, і в вашій зубній пасті повинен міститися хлоргексидин.

Крім традиційної зубної щітки, власникам коронок на імплантатах бажано обзавестися як мінімум кількома додатковими «опціями»:

  • якісними флоссами (зубною ниткою) і спеціальними йоржиками для очищення контактуючих поверхонь коронок і видалення нальоту з супраструктури;
  • спеціальним іррігатором для імплантатів – своєрідною зубною щіткою з функцією подачі води в міжзубні простори для очищення важкодоступних місць і стимуляції кровообігу в яснах.
  • збільшувальним дзеркальцем, яке допоможе вам оцінити проведену роботу у всіх деталях.

Будьте впевнені: якщо все робити правильно, ви зможете не тільки ефектно посміхатися, а й довгі роки використовувати свої нові зуби за прямим призначенням, не відмовляючи собі в самих екзотичних кулінарних стравах.