Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Сяяти посмішкою – це завжди приємно! Зовсім не випадково зуби часто порівнюють з перлинами: якщо вони міцні і здорові, то дійсно світяться перламутровим блиском. Така посмішка гарантовано викликає симпатію оточуючих, а значить – підвищує настрій, полегшує створення нових контактів і навіть здатна вплинути на кар’єрні і особисті перемоги! Щира посмішка – головна зброя чарівності, адже вона без слів здатна миттєво вирішити практично будь-яку проблему.

Шкода, що ми часом забуваємо про належну підтримку цього природного дару, згадуючи лише тоді, коли посмішка вже потьмяніла. Адже хоча зубна емаль сама по собі дуже міцна, проти неї «працює» безліч факторів, які послаблюють її природний захист. Якщо ви помітили, що посмішка втрачає блиск, а самі зуби раптом стали більш чутливими – пора приступити до рішучих дій.

У чому причина зниження міцності зубної емалі

Послаблення естетичних і захисних властивостей емалі – найчастіше проблема екології, неправильного харчування, нестачі життєво важливих мікроелементів, поганої питної води або стресу. Суть в тому, що коли організм отримує все необхідне для «редизайну» тканин, то підтримка краси і здоров’я відбувається як би само по собі і без видимих ​​зусиль. Але якщо природна гармонія обміну речовин порушується – наприклад, в їжі відверто недостатньо кальцію, фтору, фосфору, магнію і т.д., організм просто витягує їх із зубів – для більш важливих і першорядних завдань. А демінералізація емалі веде до зниження міцності зубного ряду і зміни кольору «перлин». Довершує процес недотримання гігієни порожнини рота і патогенні бактерії.

Як проводиться реминерализация зубів

«Вимиванню» мінералів можна запобігти за рахунок нормалізації харчування, а плюс до того – за допомогою штучної ремінералізації зубів. Спеціальні відновлювальні процедури, які можна проводити і вдома, і в стоматологічній клініці, забезпечать міцність зубної тканини і повернуть посмішці блиск.

Стоматолог запропонує відновлення мінерального балансу зубної тканини в наступних випадках:

  • при хворобливій ​​чутливості зубів на перепади температури;
  • при потьмянінні емалі, зміні кольору зубів;
  • у разі некоректно проведеного професійного відбілювання;
  • при порушенні обміну речовин;
  • у станах, коли міцність емалі наражається на небезпеку – наприклад, при виношуванні дитини або в клімактеричному періоді.

Основний спосіб ремінералізації – це нанесення фторлака (концентрованого фториду), що має зміцнюючі властивості. Цей метод підходить для більшості випадків ослаблення емалі, а також в якості захисту зубів після сеансу професійного відбілювання і лікування.

Найбільш глибоке «проникнення» і ремінералізацію здатний забезпечити електрофорез – в цьому випадку введення в емаль зміцнюючих речовин здійснюється за допомогою електротерапії.
Метод «превентивного» захисту посмішки – штучна емаль, спецсостав для покриття зубів з профілактичною метою. Така демінералізація-лайт годиться в тих випадках, коли видимих ​​змін емалі ще немає.

Ремінералізація в домашніх умовах

Якщо ви вирішили подбати про головну зброю чарівності ще до того, як посмішка втратила блиск, і «підживити» емаль профілактично, рекомендуємо вибрати спеціальні зубні пасти і використовувати їх за планом. Наприклад, вранці користуватися фторованою пастою, увечері – збагаченою кальцієм. Вважається, що поєднання фтору і кальцію в одній пасті ремінералізацію не забезпечує – ці компоненти разом не приносять користі.

У будь-якому випадку, кращий варіант вибрати правильний шлях – це порадитися з фахівцем хорошоюї стоматологічної клініки. І – вперед, на захист посмішки!