Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Лікування зубів у вагітних жінок має свою, особливу специфіку. І головним чином тому, що зростаючий всередині майбутньої матусі плід любові, анітрохи не соромлячись, користується її організмом для свого блага, «добуваючи» з нього всі необхідні для бурхливого розвитку і зростання корисні і поживні речовини. При цьому деякі мікроелементи – зокрема, кальцій, магній і фосфор, незамінні для «харчування» зубної емалі та дентину, – «відлітають» під час вагітності немов гарячі пиріжки.

Втім, будь-яка мати не проти максимально забезпечити майбутню дитину всім необхідним для щасливого життя. Тільки ось як бути з власними зубами, які, раптово ставши витратним матеріалом для формування нової істоти, втрачають міцність, білизну і стійкість до впливів ззовні?

Вагітність – привід вибрати постійного стоматолога

Якщо ви ще не вибрали свого, який знає всі ваші «тріщинки» стоматолога, то вагітність – саме час зайнятися цим впритул. Адже тепер, принаймні, місяців сім-дев’ять, вам просто необхідна людина, яка буде уважно стежити за всіма можливими змінами в ротовій порожнині, і вчасно втрутиться, якщо буде потрібно підтримати статус-кво або нейтралізувати можливі руйнування зубів. Ні для кого не секрет, що зуби у  жінки, яка чекає на дитину дійсно руйнуються швидше, ніж зазвичай, і вчасно відстежити перші, початкові ознаки карієсу дуже важливо не тільки для збереження функціональності і краси зубів, але і для власного здоров’я.

Лікувати або не лікувати?

Якщо ви схиляєтеся до думки зачаїтися і не лікувати зуби взагалі, боячись нашкодити дитині рентгеном або знеболюючими препаратами, які будуть потрібні в процесі лікування, то ви глибоко помиляєтеся. Адже карієс або пульпіт – це джерело постійної інфекції, яка здатна не тільки зруйнувати зуб, але і вплинути на перебіг вагітності і навіть на результат пологів.
Останні дослідження взагалі виглядають страхітливо: передбачається, що нелікований карієс і його ускладнення – пульпіт і періодонтит – можуть провокувати передчасні пологи, пізній токсикоз (прееклампсію) і навіть вплинути на вагу і здоров’я новонародженого – адже він теж може бути інфікований далеко не безневинними бактеріями, які викликали зубні проблеми у матері і які безперешкодно потрапляють в загальний кровотік. І якщо неонатологу в підсумку доведеться призначити матері і дитині антибіотики, то це, погодьтеся, значно більше зло, ніж одиничний укол лідокаїну для знеболювання при лікуванні карієсу або пульпіту.

Рентген і анестезія при вагітності: реальна небезпека чи міф?

Як і чим санувати порожнину рота під час вагітності, вирішує кваліфікований стоматолог: він може оцінити ступінь і небезпеку пошкодження зуба і правильно вибрати момент втручання. Адже для кожного періоду вагітності є свої заборони.

Вважається, що в першому триместрі (до 3 місяців), коли майбутня дитина формує органи і тканини і найбільш вразлива для токсичного впливу тих чи інших препаратів, краще взагалі відкласти всілякі стоматологічні маніпуляції. Винятком можуть бути лише випадки серйозних ускладнень пульпіту або періодонтиту, які протікають з гнійними запаленнями і нестерпним болем. Кваліфікований дантист підбере максимально безпечний в даному випадку анестетик, а сучасне обладнання допоможе зробити лікування якомога комфортнішим.

Другий триместр вагітності – більш сприятливий період для санації ротової порожнини: можна без обмежень рекомендувати професійну гігієну і «превентивно» залікувати ті зуби, які виглядають вразливими можуть зруйнуватися в третьому триместрі. Якщо ж лікар не спостерігає небезпечних тенденцій, то можливу санацію варто перенести на післяпологовий період.

Третій триместр досить безпечний в плані застосування правильно підібраного анестетика, але лікарі не рекомендують займатися лікуванням зубів в цей період. Матка стає особливо чутливою, і анестезія, особливо підібрана некоректно, а особливо стрес при видаленні зубів, здатні спровокувати передчасні пологи. Але якщо зуб болить і додає до накопиченої втоми ще й фізичні страждання, варто звернутися в хорошу клініку. І покластися на досвід лікаря, який вибере оптимальну терапію – профілактичну, терапевтичну або хірургічну.