Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Досить поширеною проблемою з зубами є тріщини емалі і розколи. Найчастіше, вони виникають через механічні пошкодження чи то травма або любов до твердої їжі.

З різних причин пацієнт звертається з такою проблемою до лікаря тоді, коли зуб вже повністю тріснув або тріщини спричиняють сильний дискомфорт.

Це пов’язано з тим, що дрібні тріщини не помітні і не викликають особливого занепокоєння. Однак, з часом такі мікротріщини стають все більшими через постійний механічний, температурний або кислотно-лужний вплив.
Згодом розколи стають глибшими і можуть істотно вплинути на ваше самопочуття. Як правило, це проявляється у вигляді підвищеної чутливості зубів, біль під час вживання кислого, солодкого, гарячого, холодного. Також емаль може потемнішати. Якщо затягувати з лікуванням, тріщини стають досить глибокими, щоб туди потрапили бактерії, які можуть призвести до ураження твердих і м’яких тканин.

Що може спровокувати появу тріщин?

Нижче ми наведемо найпоширеніші причини виникнення тріщин на зубах:

  • Травма від удару.
  • Бруксизм.
  • Зайва любов до твердої їжі, звичка гризти тверді предмети
  • Ураження зуба карієсом.
  • Куріння.
  • Дефіцит вітамінів і мікроелементів, які відповідають за міцність емалі.
  • Порушення кислотно-лужного балансу в ротовій порожнині, до якого можуть призвести захворювання шлунково-кишкового тракту, тривалий прийом антибіотиків.
  • Надмірне вживання вина, фруктів, висококонцентрованих соків, оцту. Всі ці продукти руйнують емалеве покриття зубів.
  • Занадто часте використання відбілюючих засобів.
  • Захворювання пародонту.

Якими бувають тріщини зубів?

Тріщини можуть бути вертикальними від коронкової частини до кореня, горизонтальними або діагональними. Найнебезпечнішим є внутрішній розкол, так як його досить важко виявити навіть стоматологу.

При запущених випадках може виникнути пошкодження не тільки емалі, але і пульпи, привести до запальних процесів в пародонті, що часто призводить до повного видалення зуба.

Тріщини легко виявити після прийому їжі або напоїв з фарбувальними властивостями типу вина, кави, соку. Емаль на місці розколу темнішає і можна легко виявити проблемну ділянку. В такому випадку настійно рекомендуємо якомога швидше звернутися до стоматолога поки проблема не досягла критичних масштабів.

Лікування тріснутих зубів

Терміни, вартість і процес лікування залежать від глибини розколу. На жаль, в сильно запущених випадках нічого не залишається як видаляти зуб. Однак, якщо не зволікати з лікуванням, можна повністю відновити і відреставрувати зуб.

При мікротріщинах проводять ремінералізацію емалі з подальшим покриттям захисним лаком. Якщо пошкоджені фронтальні зуби, то найефективніше буде використання вінірів – тонких керамічних пластин. Вони приховають глибокі й помітні тріщини на видимій частині посмішки. Але цей спосіб працює тільки зі здоровими зубами, де пошкоджена тільки емаль. Якщо тріщина зробила свою справу і торкнулася пульпи, то тут допоможе коронка з попередньою депульпацією зуба. Якщо ж зуб розколотий зсередини або пошкоджена коренева частина, то в цьому випадку доведеться видаляти зуб і вдатися до протезування.

Що рекомендують стоматологи?

Можливо порада банальна, але запорука здоров’я не тільки зубів, але і всього організму це відмова від шкідливих звичок і здорове харчування. Разом з цим важливо захистити зуби від механічних пошкоджень по можливості. У раціоні повинні бути продукти багаті фосфором і кальцієм, адже як відомо це будівельний матеріал емалі зубів.

Також лікарі рекомендують уникати сильних температурних контрастів -дуже холодної або гарячої їжі, напоїв і не курити на холоді.

Також, варто звести до мінімуму використання відбілюючих засобів, так як вони роблять зубну емаль пористою і тонкою.
Якщо ви помітили у себе невеликі тріщинки на емалі або відчуваєте дискомфорт при вживанні холодної або гарячої їжі, не тягніть і приходьте до нас на прийом. Наші лікарі зроблять все можливе для збереження краси і здоров’я ваших натуральних зубів. А якщо момент все ж таки упущений і зуб доведеться видаляти, ми проведемо всі процедури максимально безболісно і повернемо естетичні та функціональні властивості вашим зубам за допомогою високоякісного протезування.