Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Широка відкрита посмішка – це якраз те, що дуже подобається оточуючим і звертає їх увагу, викликаючи довіру і щирий інтерес. Ті щасливчики, яких природа нагородила цією красою, не знають проблем в спілкуванні і легко завойовують симпатію навіть незнайомих людей. Але у будь-якої відкритості є межі. Якщо ви знаєте, що таке ясенна посмішка, то ви зрозумієте, про що мова.

Ясенною (або гінгівальною, як кажуть стоматологи) посмішка вважається, якщо між основою зубів і краєчком губи на 3 мм і більше видно ясна. Дивно, як суща дрібниця може перетворити обличчя – навіть якщо самі зуби рівні й білі, вид оголених ясен все одно справляє по-справжньому відразливе враження. А вже якщо зуби не в порядку, то будьте впевнені: ясенна посмішка підкреслить всі їх недоліки, в буквально виставивши їх на огляд співрозмовника. Така неприхована анатомія мало кому подобається, і люди, які знають про свій недолік, починають рідше посміхатися, стримують щирі емоції, соромляться самих себе …

Але, на щастя, це саме той випадок, коли професійне втручання стоматолога може бути дивно ефективним. Корекція ясенної посмішки буквально перетворює людину, знову дарує їй радість щирого спілкування та усвідомлення власної привабливості.

Як виправити ясенну посмішку

Основна причина виникнення дефекту – вроджені аномалії будови щелепи. Зіпсувати “механізм” посмішки може неправильний прикус, некоректна робота кругового м’яза рота, аномалії вуздечки верхньої губи або гіперплазія (надмірне розростання) м’яких тканин ротової порожнини. Тому і методи корекції нестачі лікар підбирає індивідуально. Адже комусь буде достатньо уколу ботокса в верхню губу, а комусь будуть потрібні брекети, вініри або навіть повноцінне протезування. Складні, але ефективні методики корекції ясенної посмішки – це компетенції хірургів-стоматологів та ортодонтів. Найбільш затребувані такі процедури:

  • Френулопластика (висічення) вуздечки верхньої губи.
  • Лазерна корекція краю ясен з видаленням зайвої ясенний тканини.
  • Виправлення прикусу за допомогою брекетів (в будь-якому віці).
  • Протезування, вініри.
  • Корекція (ушивання) кругової м’язи обличчя.

Якщо причиною “неправильної” посмішки став серйозний дефект будови щелепно-лицьового апарату, іноді призначаються складні оперативні втручання – зокрема, остеотомія і остектомія. Зміна скелета обличчя – складна процедура з тривалим періодом реабілітації, тому показання до неї повинні бути досить вагомими, а консультуюча на попередньому етапі команда лікарів – безумовно компетентною.

Косметологічна корекція ясенної посмішки

Незначні відхилення від норми можна виправити без серйозних операцій. Гостре око досвідченого лікаря-митця визначить, як повернути усмішці красу. Може бути, потрібно лише трохи збільшити верхню губу за допомогою спеціального гелю? Або зменшити її рухливість введенням препаратів на зразок ботокса або диспорта? Є універсальна порада для всіх, хто планує зайнятися собою: завжди починайте з вибору лікаря, досвіду і знань якого зможете довіряти.

І все вийде!