Робочий графік є актуальним, при відключенні світла стоматологія працює на генераторі.

Якщо у вас все ще не прорізалися зуби мудрості, не варто сумніватися в своїх інтелектуальних здібностях. Адже чотири крайніх корінних зуба – їх ще називають вісімками – ніяк не пов’язані з мозком. Та й час появи останніх молярів у окремих осіб може бути абсолютно різним – у кого-то всі чотири «мудрих» зуба вилазять вже років в 17, у когось – в глибокій старості, а комусь (причому аж ніяк не безглуздому) і зовсім не судилося дочекатися цієї знаменної події.

Стоматологи схиляються до думки, що зуби мудрості – це своєрідний рудимент, який ось-ось зникне зовсім. Адже з появою зручних столових приладів і повного набору кухонної техніки для готування людині вже не потрібно, подібно далеким предкам, наполегливо пережовувати тверду їжу; щелепи поступово зменшуються в розмірах, і додаткові зуби вже просто не потрібні.

Але на жаль, еволюція довгий процес, і вісімки наполегливо їй чинять опір, часом доставляючи своїм власникам неабиякі проблеми:

  • Зуби мудрості можуть прорізуватися не до кінця, викликаючи запалення тканин ясен, біль і навіть температуру.
  • Процес зростання вісімок може перетворитися в перманентний – як і супроводжуючі його неприємні відчуття.
  • Зуби можуть не вийти на поверхню ясна, а рости всередину, «штовхати» сусідній зуб, викликаючи його пошкодження і деформацію щелепи.

У подібних випадках не обійтися без допомоги кваліфікованого хірурга-стоматолога – «неправильні» вісімки доводиться видаляти, а їх специфічне розташування ускладнює звичайні маніпуляції.

Як видаляють зуби мудрості

Видалення вісімок – процес непростий і вимагає ретельної підготовки. За допомогою рентгена визначається ступінь складності маніпуляції.

У «легкому» випадку, коли зуб сидить неглибоко, лікар проводить місцеву анестезію і витягує його з лунки за допомогою щипців і стоматологічного елеватора. Таке видалення займає від 2 до 15 хвилин. Потім лунка промивається антисептиками, в неї поміщається спеціальний захисний засіб, а при необхідності рана зашивається для профілактики інфікування.

У складних випадках (наприклад, якщо зуб НЕ прорізався і знаходиться в яснах, має довгі покручені коріння, розташовується в кістці і т.д.) доводиться проробляти цілий ряд маніпуляцій, які включають:

  • розріз ясна;
  • розподіл коренів за допомогою бормашини;
  • витяг зуба мудрості і кісткових залишків по частинах;
  • очищення, дезінфекцію та ушивання лунки.

Складне видалення зуба мудрості може займати кілька годин і має виконуватися досвідченим хірургом.

Чи боляче видаляти вісімки

Поспішаємо заспокоїти тих, хто ще пам’ятає радянську стоматологію: видаляти зуби мудрості сьогодні не так боляче, скільки страшно. Але якщо подолати цей страх і довіритися професіоналам, все виявляється цілком терпимо. Сучасна стоматологія має в своєму розпорядженні широким діапазоном анестетиків, які вже «упаковані» в потрібній дозуванні в спеціальні карпульних шприци. Лікар індивідуально підбере найефективніший препарат. І якщо все зроблено професійно, то навіть найскладніше видалення обійдеться без неприємних спогадів.